Skaitymo naktis bibliotekoje

 

Lapkričio vėjui plėšiant nuo medžių paskutinius lapus, o į langą barbenant šaltiems lietaus lašams, Tauragės „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos 6a klasės mokiniai vieną vakarą rinkosi į renginį „Troliai Mumiai ir kūrybos džiaugsmas“. Vakaras buvo skirtas 2011 m. Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Mokiniams šis renginys buvo tradicinis ir džiaugsmingas – juk naktį jie miegos bibliotekoje.

Penktadienis. Sutartą valandą mokinius pasitiko bibliotekos vedėja. Mokiniai užsiregistravo, prisisegė skaitytojų korteles. Buvo uždegta žvakė – šviesos, šilumos, vakaro gerumo simbolis. Mokiniai susipažino su Šiaurės šalių rašytojų knygų paroda ir išsirinko knygas, kurias tą vakarą skaitys, ekrane pamatė projekto „Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 2011“ pristatymą. Tada prasidėjo garsinis skaitymas. Perskaitę Anne’s-Cath. Vestly knygos Mortenas, senelė ir Martė ištrauką, visi diskutavo, išsakė savo nuomonę. Paskui vakaro dalyviai pasidalijo į grupes ir dalyvavo žinių viktorinoje. Viktoriną pakeitė Šiaurės šalių pasakų inscenizacijos. Šeštokai vaidino danų, norvegų, švedų, islandų pasakas. Buvo malonu stebėti mokinius, kurie ne tik kūrybiškai vaidino, bet ir atskleidė savo režisūrinius gebėjimus. Paskui klasės draugai buvo pakviesti paragauti Šiaurės tautų patiekalų.

Vidurnaktis. Pradingo mokinių mėgstama pasakų veikėja Pepė. Būtinai reikia ją surasti. Kelyje daug bauginančių garsų, lakstančių gyvūnų, paslaptingų liepsnelių. Įveikę kliūtis, mokiniai rado apsiverkusią Pepę, kurią buvo pagrobę negeri pasakų veikėjai. Laikrodžio rodyklė jau rodo antrą valandą nakties. Vieni mokiniai tyliai skaito, o kai kas jau ir miega. Priartėjus trečiai valandai nakties, buvo užversti paskutiniai knygos puslapiai. Ekrane pasirodė H. Ch. Anderseno „Mergaitės su degtukais“ vaizdai. Rami, Kalėdų švente dvelkianti pasaka užmigdė vaikus.

Šeštadienio rytas. Mokiniai ant atvirukų rašė gražius linkėjimus klasės draugams, išsidalijo dovanas. Linksmi ir laimingi palinkėjome vieni kitiems ramaus savaitgalio. Renginį organizavo bibliotekos vedėja Danutė Petkuvienė ir 6a klasės vadovė Danutė Paulienė.

Danutė Petkuvienė,

Tauragės „Šaltinio“ pagr. m-klos bibliotekos vedėja

Žurnalas „Rubinaitis“, 2011 Nr. 4 (60)

 

Įžanginis

Kaip tapti vaikų rašytoju?

Straipsniai

TARP „VISAI TIKROVIŠKA“ IR „LABAI FANTASTIŠKA“ (Pasakos ir realizmo sąlydis kai kuriuose lietuvių autorių tekstuose)
ŠVIESOS PAVEIKSLAI: VYTAUTĖS ŽILINSKAITĖS KNYGŲ ILIUSTRACIJOS
ŽVILGSNIS Į ANGELOS NANETTI KŪRYBĄ
KAIP PRISIJAUKINTI „TRIUŠELĮ PETRIUKĄ“ (Patarimai auklėtojams ir mokytojams)

Mano vaikystės skaitymai

MAMOS KEPTA DUONA TĖTĖS RANKOSE

Paskaitykim, mama, tėti!

Traškančios žvaigždės

Supažindiname

NAMINARA – VAIKŲ LITERATŪROS SALA

Atidžiu žvilgsniu

Džiunglių valdovas vėl grįžta
Nauji nuotykiai senų pasakų motyvais
Apie sambūvį su gamta

Laiškai

LAIŠKAS JUBILIEJINIAM SEKMADIENIUI, arba laiškas poetei, prozininkei, vertėjai, Lietuvos nacionalinės premijos laureatei RAMUTEI SKUČAITEI
Jubiliejinė vaikų knygos šventė Panevėžyje
Paauglių nėštumo tema jaunimo literatūroje

Kronika. Informacija. Skelbimai

KRONIKA. INFORMACIJA. SKELBIMAI

Summary

SUMMARY

Mūsų partneriai ir rėmėjai