Kronika. Informacija. Skelbimai

 

 

 

 

2023 m. balandžio 2 d. Lietuvoje 31-ą kartą paminėta Tarptautinė vaikų knygos diena. Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vyko IBBY Lietuvos skyriaus organizuojamų geriausių 2022 m. knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimų ceremonija. Renginio metu įteiktos padėkos ir ilgamečiams IBBY nariams, prisidėjusiems prie IBBY veiklų ir vaikų bei paauglių literatūros populiarinimo.

„Džiaugiamės, kad apdovanojimai išlieka vienu iš reikšmingiausių įvykių Lietuvos vaikų literatūros srityje. Per tiek metų jie tapo ne tik kelrode žvaigžde ieškant gerų ir specialistų pripažintų knygų, bet ir proga padėkoti žmonėms, kurie dėl knygų ir IBBY daro svarbius ir reikšmingus darbus“, – kalbėjo IBBY Lietuvos skyriaus pirmininkė Inga Mitunevičiūtė.

Premijas kasmet gauna geriausi vaikų knygų rašytojai, iliustruotojai, vertėjai. Viena premija skiriama ir už vaikų literatūros tyrimus ar aktyviai vykdomas skaitymo skatinimo veiklas. Šiemet Prano Mašioto premiją įteikė jos rėmėjas krepšininkas Šarūnas Marčiulionis. Savo sveikinimo kalboje jis džiaugėsi ir didžiavosi, kad jau ilgus metus yra su IBBY organizacija ir gali prisidėti prie vaikų literatūros populiarinimo.

31-ųjų Lietuvos IBBY skyriaus apdovanojimų laureatai. Iš kairės: Indrė Šalčiūtė, Leonardas Mekionis, Agnė Dautartaitė-Krutulė, Rimantas Driežis, Jolita Liškevičienė, Aušra Kiudulaitė, Antanas A. Jonynas, Evelina Daciūtė. Renginio organizatorių nuotr.
31-ųjų Lietuvos IBBY skyriaus apdovanojimų laureatai. Iš kairės: Indrė Šalčiūtė, Leonardas Mekionis, Agnė Dautartaitė-Krutulė, Rimantas Driežis, Jolita Liškevičienė, Aušra Kiudulaitė, Antanas A. Jonynas, Evelina Daciūtė. Renginio organizatorių nuotr.

Prano Mašioto premija už geriausią metų knygą vaikams ir paaugliams skirta Justinui Žilinskui ir Ūlai Šveikauskaitei už knygą Bėgliai („Aukso žuvys“). Kiti nominantai: Evelina Daciūtė ir Agnė Nananai už literatūrinę pasaką Ševeliūra („Alma littera“) ir Indrė Šalčiūtė už knygą Lelijos nuodija miestą („Alma littera“).

Premija už geriausią metų paveikslėlių knygą vaikams skirta Evelinai Daciūtei ir Aušrai Kiudulaitei už knygą Pasakojimas apie katiną ir tulpę („Alma littera“). Kiti nominantai: Rasa Jančiauskaitė už knygą Namai („Žalias kalnas“) ir Kotryna Zylė bei Inga Dagilė už knygą Geriausia diena („Aukso žuvys“).

Vinco Aurylos premija už metų vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ar skaitymo skatinimo veiklą skirta dailėtyrininkei dr. Jolitai Liškevičienei už vertybišką vaikų knygos meno refleksiją ir sklaidą. Kiti nominantai: kolekcininkas Darius Lebedzinskas, literatūros kritikė Rasa Milerytė ir „Vaikų žemė“.

Premija už geriausią pažintinę metų knygą skirta autorių kolektyvui (Rokui Bilinskui, Sigutei Chlebinskaitei, Rimantui Driežiui, Agnei Dautartaitei-Krutulei, Irmai Leščinskaitei, Leonardui Mekioniui, Antanui Skučui, Margaritai Valionytei) už knygą Dra ta ta (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka) – už interaktyvumą, vizualumą ir skvarbų kūrybišką žvilgsnį į praeitį. Kiti nominantai: Saulė Paltanavičiūtė už knygą Džiunglių istorijos („Alma littera“) ir Urtė Starkevič už knygą Mikropolis („Tyto alba“).

Eugenijos Stravinskienės premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą vaikams skirta Nathanui Gitkindui ir Antanui A. Jonynui už Leaʼos Goldberg knygos Nuomojamas butas vertimą iš hebrajų kalbos („Žalias kalnas“). Kiti nominantai: Viltarė Urbaitė už Triinu Laan knygos Skeleto Jono nutikimai vertimą iš estų kalbos („700 eilučių“) ir Irena Ramoškaitė už Justynos Bednarek knygos Nepaprasti dešimties (keturių dešiniųjų ir šešių kairiųjų) kojinių nuotykiai vertimą iš lenkų kalbos (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla).

Adomo Druktenio premija už reikšmingiausią ir meniškiausią metų vertimą paaugliams skirta Gabrielei Virbickienei, iš anglų kalbos išvertusiai Sharon Cameron kūrinį Šviesa tamsoje („Alma littera“). Kiti nominantai: Vilija Vitkūnienė už Louisos May Alcott knygos Mažosios moterys vertimą iš anglų kalbos ir Miglė Šaltytė už Kimberly Brubaker Bradley knygos Pusiaukelėje į dangų vertimą iš anglų kalbos (abi „Nieko rimto“).

Domicelės Tarabildienės premija už gražiausią metų knygą skirta Ūlai Šveikauskaitei už Justino Žilinsko knygos Bėgliai („Aukso žuvys“) iliustracijas – už vaizdo žanrų jungtį, kinematografinį pasakojimą, teksto praplėtimą, istorinių kontekstų perteikimą stilinga vaizdine kalba. Kiti nominantai: Simonos Jurčiukonytės iliustracijos Dovilės Bajoraitės knygai Visurų laboratorija („Dvi tylos“), Viltės Žumbakytės-Haisch iliustracijos Sigito Gedos eilėraščių knygai Laiškų namelis („Alma littera“) ir Aušros Kiudulaitės iliustracijos paveikslėlių knygai Pasakojimas apie katiną ir tulpę, teksto autorė Evelina Daciūtė („Alma littera“).

Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią metų debiutą skirta Indrei Šalčiūtei už knygą Lelijos nuodija miestą („Alma littera“) – už psichologinį jautrumą, suderintą su išmoningu siužetu, bei vaiko galią siekti teisingumo ir kreipti pasaulį į šviesesnę pusę. Kiti nominantai: Andrius Banelis už iliustracijas Simonos Savickienės knygai Be galo be krašto apie poilsį (išleido S. Savickienė), Audrius Dargužis už paveikslėlių knygą Varnų pabėgimas iš Anykščių („Nieko rimto“) ir Urtė Starkevič už knygą Mikropolis („Tyto alba“).

Premijų rėmėjai: krepšininkas Šarūnas Marčiulionis, Prano Mašioto giminaitis dailininkas Vytautas Žirgulis, programuotojas Antanas Marcelionis, UAB „Vilsentras“, UAB „IMG Numeri“, UAB „Sabelija“, UAB „Alumnus“, UAB „Kauno šilas“, leidykla „Alma littera“, leidykla „Debesų ganyklos“.

Renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Tą pačią dieną vyko IBBY Lietuvos skyriaus narių visuotinis susirinkimas, kurio metu buvo išrinkta naujos sudėties valdyba: Goda Baranauskaitė-Dangovienė, Audronė Macijauskienė, Džiuljeta Maskuliūnienė, Virgis Šidlauskas, Urtė Šulskienė. Pirmojo valdybos susirinkimo metu IBBY Lietuvos skyriaus pirmininke patvirtinta A. Macijauskienė, valdybos sekretore – G. Baranauskaitė-Dangovienė. IBBY klausimais galima kreiptis el. p. info@ibbylietuva.lt

Naujai išrinkta IBBY Lietuvos skyriaus valdyba. Pirmoje eilėje iš kairės: Goda Baranauskaitė-Dangovienė, Audronė Macijauskienė, Džiuljeta Maskuliūnienė. Antroje eilėje – Virgis Šidlauskas, Urtė Šulskienė. Krėsle sėdi IBBY garbės narys Kęstutis Urba. 2023 m. Ilmos Mankevičienės nuotr.
Naujai išrinkta IBBY Lietuvos skyriaus valdyba. Pirmoje eilėje iš kairės: Goda Baranauskaitė-Dangovienė, Audronė Macijauskienė, Džiuljeta Maskuliūnienė. Antroje eilėje – Virgis Šidlauskas, Urtė Šulskienė. Krėsle sėdi IBBY garbės narys Kęstutis Urba. 2023 m. Ilmos Mankevičienės nuotr.

……………………………….

Balandžio 3 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė 2023 m. Vaikų literatūros premiją, kurią ministerija teikia nuo 2005-ųjų. Dviejų dalių premija skiriama Lietuvos rašytojams už literatūros kūrinius vaikams ir specialistams, kūrėjams, įmonėms bei organizacijoms už literatūros populiarinimą ir sklaidą.

2023 m. premija už kūrybos įvairovę ir mitinių būtybių atspindžius šiuolaikinėje vaikų literatūroje įteikta rašytojai Kotrynai Zylei. Komisija pažymėjo išskirtinę knygos Siela sumuštinių dėžutėje (2021) vietą šiuolaikinėje vaikų literatūroje. Autorė, pasitelkdama mitologiją, priartina ją prie šiuolaikinio pasaulio, prie vaiko kasdienybės. Kitas kūrinys, už kurį skirta premija, – paveikslėlių knyga Geriausia diena (2022) apie du viename daugiaaukštyje gyvenančius vaikus ir jų emocijas. Komisija išskyrė subtilų rašytojos tekstą, o išraiškingą knygą ji sukūrė kartu su dailininke Inga Dagile.

Už nuopelnus populiarinant vaikų literatūrą ir skaitymą premija skirta viešajai įstaigai „Meno bangos“. Ignaliniečių įstaiga, kurios vadovas Marius Kraptavičius, o projektų vadovė Gintarė Adomaitytė, komisijos nuomone, yra išskirtinis reiškinys, pirmenybę teikiantis regionų vaikų ir paauglių švietimui ir skaitymo skatinimui. „Meno bangos“ sistemingai organizuoja įvairius renginius vaikams, kūrėjams ir specialistams, savo interneto svetainėje aktyviai skelbia straipsnius kultūros, literatūros ir kitų meno formų temomis bei aktualijomis. Išskirdama „Meno bangų“ veiklą ir išrinkdama šią įstaigą laureate, komisija pažymėjo, kad ji reprezentuoja Lietuvos kultūrinį gyvenimą ir aktualijas už didmiesčių ribų, o tai labai svarbi ir reikalinga misija.

……………………………….

Balandžio 5 d. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Vaikų poetui Anzelmui Matučiui – 100“. Varėnos r. sav. meras Algis Kašėta pasveikino konferencijos dalyvius, priminė, jog su Varėnos kraštu susiję talentingi vaikų poezijos kūrėjai – Anzelmas Matutis, Martynas Vainilaitis ir kontroversiškai vertinamas Kostas Kubilinskas.

Birutė Švagždienė, ilgametė poeto Anzelmo Matučio draugė, dar pristatoma kaip Drevės raktininkė, nes sutinka Drevės lankytojus ir veda ekskursijas „Anzelmo Matučio takais“, dalijosi savo įžvalgomis apie poeto galią. Poeto sūnus lituanistas, poetas Vytautas Matulevičius pasakojo, kaip jų šeima įsikėlė į naują namą Alytuje, Taikos gatvėje. Kitas poeto sūnus Valentinas, gydytojas endokrinologas, docentas, habilituotas medicinos mokslų daktaras, perskaitė keletą tėtės laiškų ištraukų ir pasidžiaugė nuostabiai gražiomis dedikacijomis.

Įdomių faktų apie A. Matutį pateikė knygas Pažintis su Anzelmu Matučiu (2022 m.) ir Įsilipau į žalią bokštą (2022) pristatęs Alytaus kraštotyros muziejaus Komunikacijos-edukacijos skyriaus muziejininkas-edukatorius Giedrius Bernatavičius. Asociacijos „Slinktys“ vadovas, poetas Juozas Žitkauskas pristatė naujausią A. Matučio poezijos rinkinį Kas žmogiuko širdyje (2022).

Alytaus kraštotyros muziejaus Komunikacijos-edukacijos skyriaus vedėja Indrė Kronkaitienė ir Varėnos viešosios bibliotekos Vaikų ir literatūros skyriaus vedėja Jurgita Žukienė pristatė savo institucijų veiklas, skirtas A. Matučio palikimo puoselėjimui, vaikų ir jaunimo kūrybiškumo skatinimui.

……………………………….

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Nacionalinėje bibliotekoje paskelbti ir apdovanoti akcijos „Metų knygos rinkimai 2022“ nugalėtojai. Apdovanojimų ceremonija buvo transliuojama tiesiogiai LRT Plius kanalu.

Akcijoje varžėsi ekspertų komisijos (pirmininkas – vaikų literatūros ekspertas doc. dr. Kęstutis Urba, komisijos narės: žurnalistė, rašytoja, literatūros kritikė Gintarė Adomaitytė, literatūrologė, LRT Klasikos literatūros projektų koordinatorė Vakarė Leonavičienė, medijų filosofė, vaikų literatūros populiarintoja ir tinklaraštininkė Aistė Mišinytė ir literatūrologė, vaikų ir jaunimo literatūros tyrėja dr. Kristina Vaisvalavičienė) atrinktos 2022 m. išleistos knygos. Vaikų knygų kategorijoje buvo nominuotos penkios knygos, paauglių kategorijoje – trys.

2022-ųjų Metų knyga vaikams skaitytojai išrinko Ilonos Ežerinytės ir Marijos Rubavičiūtės knygą Tetulė Liu („Žalias kalnas“). Kiti nominantai: Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė Pasakojimas apie katiną ir tulpę („Alma littera“), Kęstutis Kasparavičius Žvaigždžių paukštis („Nieko rimto“), Indrė Šalčiūtė Lelijos nuodija miestą („Alma littera“), Kotryna Zylė ir Inga Dagilė Geriausia diena („Aukso žuvys“).

Knygų paaugliams kategorijoje 2022-ųjų Metų knyga išrinktas jau kelis apdovanojimus pelnęs Justino Žilinsko ir Ūlos Šveikauskaitės iliustruotas romanas Bėgliai („Aukso žuvys“). Kiti nominantai: Ilona Ežerinytė Dabar Marselis („Dominicus Lituanus“) ir Viktoras Jasaitis Priklausomas. Be galimybės mesti („Nieko rimto“).

Akciją rengia Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Akcijos partneris – Lietuvos leidėjų asociacija.

……………………………….

Gegužės 11 d. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje vyko nuotolinė respublikinė konferencija ,,Skaitymas, z ir alfa karta – (ne)suderinama?“. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę išklausyti 17 pranešimų. Savo įžvalgomis ir pamąstymais apie šiuolaikinio paauglio ir knygos dermę pasidalijo edukologė dr. Austėja Landsbergienė, literatūrologė prof. Džiuljeta Maskuliūnienė, rašytojos Ilona Ežerinytė ir Daina Opolskaitė. Lektorės atkreipė dėmesį į skaitymo skatinimo strategijas, aptarė būdus, kaip paauglį priartinti prie knygos, kaip padėti pamilti skaitymą.

Konferencijoje pranešimus skaitė gausus būrys lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, bibliotekininkų, pagalbos mokiniui specialistų, tėvų ir mokinių iš Vilkaviškio, Kauno, Jurbarko, Klaipėdos, Šakių, Lazdijų savivaldybių. Mokytojai praktikai dalijosi vertinga patirtimi pristatydami pasiteisinusias veiklas ugdant skaitytojus, įdomias kūrybines užduotis, kurias atlieka pamokose aptardami su mokiniais savarankiškai perskaitytas knygas.

……………………………….

Gegužės 13 d. Pauosupės kaime prie Anzelmo Matučio Drevės nuaidėjo 22-oji vaikų poetinės kūrybos šventė „Poezijos pavasarėlis“, skirta Dzūkijos metams ir mylimo vaikų poeto A. Matučio 100-osioms gimimo metinėms. Jau 38 metus A. Matučio Drevė suburia daug vaikų, vyksta puikūs renginiai. Į šventę atvyko gausus būrys poeto giminaičių, Igliaukos, Zomčinės bendruomenės narių, Alytaus kraštotyros muziejaus atstovų, Lietuvos moksleivių ir mokytojų.

Šiemet eilėraščių apie Tėvynę, Žemę, Gamtą konkurse dalyvavo 82 jaunieji poetai iš Alytaus, Ignalinos, Jonavos, Kaišiadorių, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Mažeikių, Pagėgių, Panevėžio, Šilalės, Šilutės, Širvintų, Švenčionių, Tauragės, Varėnos, Vilkaviškio, Vilniaus, atsiuntę net 111 poezijos kūrinių.

Laureatais tapo Deivydas Šyvokas, Alytaus Vidzgirio progimnazijos penktokas, už eilėraštį „Neapsakomas kraštas“, mokyt. Milda Vilkelytė; Rusnė Marcinkevičiūtė, Kaišiadorių r. Kruonio pagrindinės mokyklos aštuntokė, už eilėraštį „Odė lietuvių kalbai“, mokyt. Neringa Subačienė; Patricija Strumilaitė, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos dvyliktokė, už eilėraštį „Bilietas atgal“, mokyt. Nijolė Toleikytė.

Kandidatus literatūrinei Anzelmo Matučio premijai, įsteigtai Varėnos rajono savivaldybės tarybos, gauti pristatė poetas, leidėjas, asociacijos „Slinktys“ vadovas Juozas Žitkauskas. Laureatu paskelbtas Vladas Braziūnas už eilėraštį „Kuosa Kro, pavasario pakerėta“ (knyga Kuosos Kro namai ir atvirkščiai, 2022 m.).

Virš. dail. Rima Ramonienė
Virš. dail. Rima Ramonienė

Dėmesio! Išleistas Rubinaičio priedas Mokiniams rekomenduojamos knygos. 1–10 klasei. Tai antrasis pataisytas ir papildytas leidimas. Kęstučio Urbos Mokiniams rekomenduojamos knygos. 1–10 klasei pasirodė 2019 metų pradžioje. Kai kurių ankstesniojo sąrašo knygų atsisakyta, kai kurios perkeltos į kitas klases, įrašyta nemažai naujų. Tai daugiausia 2019–2022 m. išleistos lietuvių ir užsienio autorių knygos. Sąrašais kviečiami naudotis mokiniai, jų tėvai, bibliotekininkai, mokytojai, kuriems rūpi ugdyti vaikų ir paauglių meilę literatūrai.

 

 

 

 

Parengė Roma Kišūnaitė (LNB)

 

 

2023 metų Rubinaičio leidybą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

 

 

 

Žurnalo partnerė – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka (LNB)

 

 

 

 

 

Mieli skaitytojai!

Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas parėmė mūsų 2023 m. projektą „Skaityti – tai atrasti“ ir skyrė 13 870 eurų. Dėkojame fondui už šią paramą. Kviečiame mūsų žurnalą apie vaikų ir jaunimo literatūrą ne tik skaityti, prenumeruoti, bet ir siūlyti savo tekstus, temas, idėjas.

 

Redakcijos adresas: Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius

Leidžiamas keturis kartus per metus

 

Žurnalą leidžia Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) LIETUVOS SKYRIUS

LITHUANIAN SECTION OF IBBY

Gedimino pr. 51, LT-01109 Vilnius

El. paštas rubinaitis@ibbylietuva.lt

Interneto svetainė http: // www.ibbylietuva.lt

 

Rubinaitis ŽURNALAS APIE VAIKŲ IR JAUNIMO LITERATŪRĄ

Mokytojams, bibliotekininkams, vaikų literatūros tyrėjams, rašytojams, iliustruotojams, leidėjams, tėvams, studentams

 

Vyriausioji redaktorė

Džiuljeta Maskuliūnienė, prof. hum. m. dr. (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

 

Atsakingoji sekretorė

Reda Tamulienė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

 

Redaktorės

Eglė Baliutavičiūtė (užsienio vaikų ir jaunimo literatūra) (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

Rita Karpavičienė (vaikų ir jaunimo literatūra edukacijos procese) (Panevėžio r. Raguvos gimnazija)

Asta Skujytė-Razmienė, hum. m. dr. (moksliniai tyrimai) (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

 

Redakcijos kolegija

Raimonda Budnikienė (Panevėžio „Vyturio“ progimnazija)

Loreta Jakonytė, hum. m. dr. (nepriklausoma tyrėja)

Roma Kišūnaitė (Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka)

Inga Mitunevičiūtė (Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius)

Gražina Skabeikytė-Kazlauskienė, habil. hum. m. dr. (Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius)

Antanas Šimkus, poetas (Lietuvos rašytojų sąjunga)

Kristina Vaisvalavičienė, hum. m. dr. (Vytauto Didžiojo universitetas)

 

Kalbos redaktorė

Ligita Mykolaitienė

 

Dizainerė, maketuotoja

Lina Eitmantytė-Valužienė

 

Rubrikų piešinių autorė

Irena Geniušienė

 

Viršelyje – iliustracija iš Aldonos Liobytės knygos Pasaka apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį, IV leidimas, Vilnius: R. Paknio leidykla, 2019. Dail. Birutė Žilytė

Žurnalas „Rubinaitis“, 2023 Nr. 2 (106)

 

 

Sveiki!

Vilniuje yra Vaikų gatvė

Balandžio 2-oji – tarptautinė vaikų knygos diena

Apie premijas, Praną Mašiotą ir save, mieliaussssiąjį
Knyga padeda įsijausti į jaunų žmonių gyvenimus

Apžvalgos

Nostalgija, kasdienybė ir truputis magijos (2022 m. realistinė proza vaikams ir jaunimui)
Kai viskas savo vietoje (2022 m. verstinių knygų vaikams ir paaugliams apžvalga)
Nuo Anykščių iki Amerikos (2022 m. lietuvių autorių vaikų ir paauglių knygų iliustracijos)

Straipsniai

Vilnius lietuvių vaikų poezijoje
Pasivaikščiojimai po Vilnių (pažintinės knygos apie Vilnių vaikams ir paaugliams)

Nuotraukos pasakoja

Supratau, kokia brangi ir graži mūsų sostinė

Sukaktys

„Nėr laiko snausti ir tingėti“ (Ksavero Sakalausko-Vanagėlio 160-osioms gimimo metinėms)
Pabaisas pažinęs Mauriceʼas Sendakas (95-osioms gimimo metinėms)

Mano vaikystės skaitiniai

Vaikystėje visi tikime, kad mes – patys nuostabiausi

Paskaitykim, mama, tėti!

Paukštelių piemuo, Šunelis, Skrisi, Keturi kartai NE, Baisiausias eilėraštis

Retro

Pasakų miestas Vilnius

Bibliografija

Apie vaikų literatūrą ir skaitymą 2022 m. (straipsniai, recenzijos, informacinės publikacijos)
Apie vaikų literatūrą ir skaitymą 2022 m.

Summary

SUMMARY

Vaikų literatūros rašytojai ir personažai meno kūriniuose

Vilniaus Literatų gatvėje – miniatiūros vaikų rašytojams

Mūsų partneriai ir rėmėjai